Kategoria: Męskie

W kategorii Męskie znaleźliśmy dla Ciebie 15 produktów

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Aktywne filtry

Wybór męskich butów do tańca - praktyczne porady

Każde hobby wymaga zakupu odpowiednich akcesoriów. Tak jest również w przypadku tańca. W uprawianiu tego sportu pomóc panom może odpowiednio dobrane obuwie. Powinno być na tyle dopasowane, aby nie krępować ruchów i zmniejszać ryzyko kontuzji. Moda dla tej części garderoby nie jest kluczowa. Dlatego też najlepiej jest wybierać ponadczasowe modele. Te wykonane z dobrej jakości materiałów posłużą przez wiele lat. Poniżej kilka cennych wskazówek, które ułatwią decyzję o kupnie męskich butów do tańca.

Warto wybierać modele z wysokiej jakości materiałów. Buty taneczne dla mężczyzn znacząco różnią się od klasycznych, eleganckich półbutów. Te pierwsze najczęściej wykonywane są z naturalnej skóry. Takie też dobrze jest wybierać, aby mieć pewność, że przetrwają wiele treningów i wystąpień. Na rynku oferowane są również produkty ze skóry ekologicznej lub satyny. Buty do tańca, męskie posiadają także specyficzną podeszwę. Najpopularniejsze modele mają tę część zrobioną ze skóry łosia.

Na co zwrócić uwagę wybierając buty męskie do tańca?

Wysokość obcasa. Nie tylko obuwie taneczne dla pań posiada obcas. Buty do tańca, męskie również mają lekkie podwyższenie. Osobom dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z tańcem poleca się buty na niższym obcasie przeznaczone do tańców standardowych (standard). Dobrze sprawdzą się te 1-calowe. Należy też wiedzieć, że wysokość obcasa dobierana jest do konkretnego stylu tańca. Mając większe umiejętności można pokusić się o wypróbowanie wyższego obuwia. Przykładowo, dla panów specjalizujących się w tańcu latynoamerykańskim (łacina) idealnie sprawdzi się obcas 1,5 cala.

Szerokość stopy

Przed zakupem butów panowie powinni określić, czy ich stopa jest wąska czy szersza. Dzięki temu łatwiej będzie wybrać odpowiedni model. Takie specjalistyczne obuwie powinno być bardzo wygodne, gdyż na sali treningowej zazwyczaj spędza się dużą ilość czasu.

Sznurowanie

Obuwie powinno też dobrze przylegać do stopy. Aby tak było, należy wybrać model, który można porządnie zasznurować. To znacząco zminimalizuje ryzyko wystąpienia kontuzji.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password