Kategoria: Damskie

W kategorii Damskie znaleźliśmy dla Ciebie 63 produktów

Pokazano 1-18 z 63 pozycji

Aktywne filtry

Buty do tańca damskie

Żywe flamenco, dynamiczna salsa, swobodny modern dance, czy spokojniejsze tańce regionalne mogą być naprawdę atrakcyjną alternatywą dla zwykłej aktywności fizycznej. Taniec pozwala wyrazić siebie oraz przyjemnie spędzić wolny czas. Oprócz duchowych zalet, regularna aktywność fizyczna pomoże zadbać o Twoje zdrowie, a ćwiczenia muzyczno-ruchowe poprawią Twój refleks oraz mobilność.

Taniec, tak samo jak każda inna aktywność fizyczna, wymaga odpowiedniego wyposażenia. Najważniejszym elementem ekwipunku każdej tancerki są jej buty. Podczas tańca to właśnie stopy są najbardziej narażone na różnego rodzaju kontuzje. Zaczynając od obtarć, przez stłuczenia a nawet skręcenia czy złamania; dobre buty powinny chronić przed wszystkimi tego typu zranieniami. Żeby zapobiec kontuzjom, możemy zaproponować Ci szeroki asortyment dobrej jakości butów do tańca.

Buty do tańca – jakie wybrać?

Do każdego rodzaju tańca dedykowane są różne rodzaje butów. Nie istnieją buty uniwersalne, ponieważ każdy styl polega na innym schemacie ruchów oraz wymaga aktywności innego rodzaju mięśni. Tak samo jak różne są buty do biegania, tak i te do tańca należy rozróżniać według stylu, do jakiego są przeznaczone. Rodzaje butów różnią się przede wszystkim materiałem, z którego są wykonane, modelem podeszwy i stopniem, w którym chronią kostkę przed kontuzją.

Wybierając buty do tańca damskie powinnaś przede wszystkim postawić na komfort i użyteczność. Za małe lub zbyt luźne buty są niewskazane, ponieważ mogą przyczynić się do dodatkowych kontuzji. To samo dotyczy stopnia elastyczności podeszwy. Miękka podeszwa dobrze sprawdzi się w tańcu jazzowym, w przeciwieństwie do tańca hip hop czy street dance. W butach do tańca nowoczesnego stosuje się podeszwę o dwu– lub trójdzielnej budowie. Niektóre modele wyposażone są  w specjalne usztywnienia kostek czy pięt, co zapewnia dodatkową ochronę podczas tańca. Buty do tańca standardowego oraz latynoamerykańskiego charakteryzują się delikatnym obcasem. Uprawiając ten rodzaj tańca szczególnie ważne są odpowiednie buty, gdyż źle dobrany obcas może narazić tancerkę na poważne kontuzje stopy oraz kostki.

Buty na każdą nogę

Niezależnie czy szukasz butów do stepowania czy flamenco, albo modeli przeznaczonych dla stylu nowoczesnego, możemy zaoferować buty do tańca damskie we wszystkich modelach i rozmiarach. Pamiętaj, że nawet jeżeli wszystkie rodzaje tańca wymagają szczególnej ochrony stopy, tak nie zawsze wymaga się noszenia całkowicie krytego obuwia. Napalcówki i bezpalcówki dobrze sprawdzają się w tańcach nowoczesnych, szczególnie w jazzie.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password